Toyota FV2 Direksiyonsuz Konsept

LA Auto Show devam ederken birbirinden farklı olan yeni teknolojilerin de tanıtımları yapılmaktadır. Otomobil severleri heyecanlandıran bu teknolojilerin yakın bir zaman içerisinde kullanıma sunulacağı iddia edilmektedir. Özellikle markaların ortaya çıkardığı yeni konsept modellerin büyük bir ilgi gördüğü dikkatlerden kaçmamaktadır.

Otomobil devi Toyota tanıtımını yaptığı yeni FV2 konseptiyle tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Konseptin alışılmışın dışında bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra direksiyonsuz olması otomobil tutkunlarını heyecanlandırdı. Tasarım olarak bakıldığında daha çok şehir içi kullanım için üretileceği düşünülebilir. İsteğe bağlı olarak hem ayakta hem de oturarak kontrolü sağlanabilen otomobil sürücünün vücut hareketlerine göre yönünü belirlemektedir. Her konuda farklı bir bakış açısı getiren firmanın bu konseptinde aracın rengi kişinin ruh haline göre değişebilmektedir.

anlık trafik bilgilerini alıp değerlendirerek kaza riskini minimum seviyelere indirmektedir. Tamamen akıllı olarak nitelendirilebilecek sistemlerle donatılan bu araç her hangi bir engelle karşılaştığında sürücüsünü de uyarabilmektedir. modelinin üzerinde çalışmaların devam ettiği ve yakın bir zaman içerisinde de satışa sunulacağı belirtilmektedir.

direksiyonsuz araba modeli

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın