Toyota Avensis 1.6 Elegant İncelemesi

toyota-avensis-elegant-1,6

Toyota’nın Avensis Elegant serisini sizler için inceledik.

Toyota Avensis modelinin motor ve donanım paketlerini göre farklı modelleri bulunmaktadır. Bu yazımızda modelinin teknik özellikleri yer almaktadır.

Geniş iç hacim ve modern dış tasarımın birleşmesiyle ortaya çıkan Avensis aileler için oldukça ideal bir araçtır. Ayrıca araçta kullanılan teknolojilerin de üst seviye olması otomobil severlerin ilgisini çekmektedir. Yenilikçi teknolojilere imza atan Toyota markasının diğer modellerinde de benzer özellikleri görmek mümkündür.

1.6 litre hacme sahip benzinli Avensis motoru hem performans açısından hem de yakıt tüketimi konusunda beklentileri rahatlıkla karşılayabilmektedir. 6 ileri manuel şanzıman sistemiyle güç aktarımı sağlanan araç 132 hp gücündedir. 10.4 saniye gibi kısa bir zamanda araç 100 kilometre hıza rahatlıkla ulaşabilmektedir. versiyonunda yakıt tüketimi ise ortalama 6.6 litre civarındadır.

1405 kilogram ağırlığındaki bu araçla seyahat ederken sürüler kendilerini oldukça rahat ve güvende hissedebilmektedirler. Test sürüşlerinde de aracın yol tutuşunda oldukça başarılı olduğu rahatlıkla görülmektedir. ise 67.600 TL’dir.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın