TEDES Hız Kontrol Sistemi Nedir

tedes-hiz-cezalariÜlkemizde şehirler arası yollarda olduğu gibi şehir içi trafiğinde de çok sayıda trafik kazası meydana gelmektedir. Meydana gelen trafik kazalarının her geçen gün artması sebebiyle ülke genelinde kazaların önüne geçebilmek için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar arasında yapılan hız kontrolleri de yer almaktadır.

Bu uygulama kapsamında belirlenen ne uyulmadığı takdirde para cezası uygulanmaktadır. Bilindiği üzere şehirler arası yollarda gezici ve sabit olmak üzere radarla kontroller yapılıyor.

Günümüzde şehiriçi trafiğin daha güvenli hale getirilebilmesi için kullanılmaktadır. Bu sistemde belirli bir mesafenin başında ve sonunda iki farklı bulunmaktadır. Belirlenen mesafede araçların geçiş süreleri hesaplanmakta ve hızlı geçen araçların plakalarına otomatik olarak ceza yazilmaktadir.

Uygulamanın yapıldığı şehirlerde yaşanan trafik kazalarında ciddi düşüşler meydana geldiği dikkatleri çekiyor. Zamanla ülke genelinde uygulamanın yaygınlaştırılmasıyla birlikte şehir içi trafiğin çok daha güvenli bir hale geleceği söylenebilir. İlerleyen zamanlarda benzer bir uygulamanın şehirler arası yollarda da uygulanabilmesi durumunda trafik kazalarının büyük ölçüde önüne geçilebilir.

tedes hız cezaları

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın