Takmatik Zincir Nasıl Takılır

takmatik-zincirler-ne-kadar

Araçlarımızın karlı ve buzlu yollarda daha iyi tutunma sağlayabilmesi için kar zincirleri hayati bir öneme sahiptir. Zincirler sayesinde tutunma kabiliyeti artırılarak yol güvenliği sağlanmaktadır. Karlı ve buzlu havalarda sıklıkla karşılaşılan araç kayması olayları da zincirler sayesinde minimum seviyelere indirilebiliyor. Gelişen teknolojiyle birlikte araçlarda kullanılan zincirlerinde çeşitlilik gösterdiği gözlerden kaçmıyor.

Son zamanlarda büyük bir ilgi gösterilen kullanım kolaylığıyla biliniyor. Soğuk kış günlerinde araçların tekerlerine zincir takma olayı zaman zaman işkenceye dönüşebilmektedir. Bu yüzden takmatik pratik zincirler tavsiye edilmektedir. Bu zincirlerin ilk olarak çekişin meydana geldiği lastiğin arkasına serilmesi gerekir. Daha sonra esnek çelik kısmın kırmızı olarak belirtilen yeri jant hizasında kilitlenir. Aynı şekilde sarı renkli halatta sarıyla belirtilen kilide takılır. Zincirin tam oturması için çelik halattan çektirme yapılarak tekerin şeklini alması sağlanır. Daha sonra yeşil renkli halat U şeklindeki yeşil kilit sistemine geçirilir. Son olarak yeşil gergi zincirini kullanarak uygun şekilde gerdirme işlemini yaparak kancaları kilitleyin. Aracınızı yerinden hareket ettirmeden rahatlıkla takabileceğiniz piyasada kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir.

şeklindeki bir soruya verilebilecek en pratik cevap bu şekildedir. Kar zincirini kullandıktan sonra kuruması sağlanarak ertesi yıl tekrardan rahatlıkla kullanılabilir.

 

Popüler Başlıklarımızdan Bazıları:

  • zincir nasl taklr

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın