Start-Stop Sistemi Nasıl Çalışır

Start-Stop Sistemi Nasıl Çalışır

İhtiyaçların ve insanların yaşam kalitelerinin doğru orantılı bir şekilde artış göstermesi ile birlikte birçok farklı sektörde hareketlenmelerin yaşandığı dikkatlerden kaçmamaktadır. Üretici firmalar tarafından geliştirilen yeni teknolojiler özellikle otomobil severlerin büyük bir beğenisini topluyor.

Yakın bir zaman önce son model araçlarda uygulanmaya başlayan nin sürücülere ve araçlara kazandırdığı durumlardan birçok kişinin yeterli derecede bilgisi bulunmamaktadır. Genel olarak bu sistem seviyelere indirmek için geliştirilmiştir. Kullanıcı yorumlarından görüldüğü üzere özellikle uzun vadeli kullanımlarında son derece faydalı olmaktadır.

Motorun ve diğer sistemlerin zarar görmemesi için sistemin çalışma şartları vardır. Motor suyu 60 derecenin üzerine çıkmış olması, akü şarjı yeterli seviyede bulunması, debriyaja basılmaması, emniyet kemerinin takılı olması ve buna benzer bir takım koşulların sağlanmış olması gerekmektedir. Özellikle şehir içinde ve yoğun trafikte seyahat etmek zorunda olan kişilerin tasarruf edebilmeleri için bu sisteme sahip araçların tercih edilmesi gerekmektedir.

Ülkemizde ve dünya genelinde birçok araştırma merkezi ve uzman tarafından yapılan ölçümlerde çıkan sonuçların olumlu yönde olduğu da görülmektedir. Trafikte kırmızı ışıklarda duran araçlar arasından ses gelmeyen araçlarda bu sistemin bulunduğu rahatlıkla söylenebilir. Sistem üzerinde gerekli geliştirmeler de yapılmaya devam edilmektedir.

 

 

Popüler Başlıklarımızdan Bazıları:

  • start stop sistemi

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın