Pasta Cila İşlemi Nasıl Yapılır

pasta-cila-atmak

Pasta Cila İşlemi Nasıl Yapılır?

Otomobillerin dış görünümlerinin düzgün ve kusursuz olması için pasta cila adı verilen bir takım işlemler yapılabilmektedir. Son zamanlarda amatör olarak bu işlemi yapmaya çalışanların sayısının arttığı görülüyor. İşin uzmanı olmayan kişilerin yapmış oldukları pasta cila işlemleri sonucunda istenmedik problemler ortaya çıkabilmektedir.

Özellikle hatalı yapılan uygulamalardan sonra araçlarda güneş ışığıyla temas sonrası çiziklerin boya bozulmalarının meydana geldiği görülmektedir. Boyada meydana gelen bozulmaların düzeltilmesi için daha farklı uygulamaların gerektiği için oldukça büyük miktarlarda maddi masraflar meydana gelebiliyor.

Bu sebepten dolayı “car care” adı verilen bakım merkezlerinde pasta cila işlemlerinizi yaptırmanız tavsiye edilmektedir. İnternet ortamında konusu altında birçok bilgi bulunabilmektedir. Aracınızın sağlığı için bu bilgilere dikkate almamanız gerekmektedir.

için olarak alt tabakanın hazırlanması ve aracın tüm çiziklerden arındırılması gerekiyor. Bu işlemler yapıldıktan sonra parlatma ve pasta cila uygulamalarına geçiş yapılabilir. Tüm işlemler yapıldıktan sonra araç yıkandıkça tam parlaklığına kavuşmaktadır.

Günümüzde profesyonel bakım merkezlerinde 100 – 150 lira arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Popüler Başlıklarımızdan Bazıları:

  • pasta cila nasıl yapılır

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın