Otomobiller İçin Temel Kış Bakımları

Otomobiller İçin Temel Kış Bakımları

Kış aylarında ağır hava şartlarından dolayı araçların çalışmalarında değişiklikler meydana gelmektedir. Hava şartlarıyla araçların uyumlu olarak çalışması için ve her hangi bir teknik problem yaşamamak için gerekli olan ın tam olarak yapılması gerekmektedir. Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde temel bakımların yaptırılması tavsiye ediliyor.

İlk olarak araçlarda bulunan V kayışının yaz aylarında gevşemesinden dolayı kış aylarına girildiğinde gerginliğinin ayarlanması gerekir. Soğutma sistemindeki suyun donmaması için mutlaka antifrizin kontrol edilmesi gerekiyor. Bir diğer dikkat edilecek konu ise silecek kontrolüdür. Yağışlı havalarda görüntüde problem yaşanmamak için bayatlamış sileceklerin değiştirilmesi gerekmektedir. Güvenliği direk olarak etkileyen lastiklerinde kış mevsimine uygun olması gerekir. Ayrıca güvenliğin artırılması için kış lastiklerinin kullanılması daha doğru olacaktır.

, çekme halatı ve takoz gibi acil durum ekipmanlarının da kış aylarında muhakkak aracınızda bulunması gerekiyor. Klima sistemi bulunan araçlarda da ısıtma sisteminin kontrol edilmesi ve gerekli durumlarda da filtrelerin değiştirilmesi tavsiye edilmektedir. nın düzenli olarak yaptırılması durumunda aracınıza yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da sorunsuz bir şekilde binebilirsiniz.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın