Mazda 3 İncelemesi


Mazda kısa bir süre önce yapmış olduğu değişikliklerle tüm dikkatleri üzerinde topluyor. Özellikle markanın tasarım anlamında yeni bir bakış açısı getirmesi otomobil sektöründe son derece büyük bir yankı uyandırmıştır. Marka aracın sadece dış tasarımında değil iç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesini artırarak iç tasarımı da ilgi çekici bir hale getirmiştir.

nin tamamında dikkat çekici tasarım anlayışını görmek mümkündür. modelinde de uygulanan yeni tasarım araca son derece sportif bir hava katmıştır. Mazda 3 1.5 sedan modelinde sadece tasarım konusunda değil güç ünitesi ve donanım alanlarında da köklü değişiklikler yapılmıştır.

Mazda 3 1.5 litrelik benzinli motoruyla 120 hp değerinde güç üreterek performans konusunda oldukça iddialı olduğunu gösteriyor. Maksimum hızın 195 kilometre olarak belirtildiği modeli 150 Nm torka sahiptir.

6 ileri manuel şanzımana sahip model yakıt tüketimindeki Mazda ön yargılarını da net bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Şehiriçinde 6.4 litre ve şehir dışında 4.2 litre tüketen aracın ortalama yakıt tüketimi 5 litredir.

Satış Fiyatı

Günümüz akar yakıt fiyatlarına göre kilometrede ortalama 21 kuruş yakan aracın fiyatı ise 62.650 TL’dir. Belirli zaman aralıklarında düzenlenen kampanyalardan da yararlanılarak uygun ödeme koşullarıyla Mazda 3 sedan modeli satın alınabilmektedir.

 

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın