Kaç Kilometrede Hangi Bakımlar Yapılır

Kaç Kilometrede Hangi Bakımlar Yapılır

Bir aracın teknik konularda kullanıcısına büyük masraflar açmaması için düzenli olarak bakımlarının eksiksiz bir şekilde yaptırılması gerekir. Aksi taktirde küçük veya önemsiz olarak görülen sorunlar zamanla çok büyük maddi masraflara yol açabilmektedir. Maddi konunun dışında seyahat sırasında çıkabilecek en küçük bir teknik arıza sonrasında trafik kazaları ortaya çıkabilmektedir. Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının kaynakları araştırıldığında bu durumun önemi çok daha iyi görülmektedir.

sorusu genel bir soru olduğu için net bir cevap vermek imkansızdır. Araç bakımı süreleri kullanılan aracın modeline ve yaşına göre değişiklik gösterir. Fakat zaman içerisinde elde edilen deneyimler ve testler sonucunda ortalama bakım süreleri belirlenmiştir.

10 – 15 bin kilometre arasında değişmektedir. Dizel araçlarda ise bu süre değişmektedir. Dizel araç sahiplerinin düzenli olarak her 10 bin kilometrede bakımlarını yaptırmaları gerekir.

Her ne kadar da süreler belirlenmiş olsa da bir yıl içinde yukarıda belirtilen kilometre kadar yol yapmayan kişilerin 12 ayda aynı bakımları yaptırması tavsiye ediliyor. Benzinli ve dizel araçların yanı sıra buna ek olarak turbo sistemini bünyesinde bulunduran araçların 5 bin kilometrede genel bakıma girmesi gerekir.

firmadan firmaya değişmektedir. Fakat yetkili servis kampanyalarından yararlanarak çok daha ekonomik bir şekilde bakımlarınızı yaptırabilirsiniz.

 

Popüler Başlıklarımızdan Bazıları:

  • arac bakimi kac yilda bir
  • kaç km den sonra ağır bakım

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın