Hyundai ve Kia Araçlarını Geri Çağırıyor

hyundai-kia

Otomobil severlerin bildiği üzere Hyundai ve Kia markalarının her ikisi de Güney Kore merkezli faaliyet gösteren otomobil firmalarıdır. Zaman içerisinde birçok markanın mecbur kaldığı gibi şimdi de bu iki marka birçok aracına geri çağrı yapmaktadırlar.

sayısı Kia modelleriyle de birleşince toplam 57bini bulmaktadır. Konuyla ilgili olarak Güney Kore Ulaştırma Bakanlığından da gerekli açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamaya göre geri çağrılan araçların 10 bin tanesi 24 Aralık 2013 ve 24 Ekim 2014 arasında üretildikleri bildiriliyor. Bu tarihler arasında üretimi yapılan 10.00p aracın modeli ise Hyundai Grandeur Hybrid’tir.

Kia tarafından üretilen 47.000 adet  modeli geri çağrılmıştır. Bu modelde geri çağırma kapsamında bulunan araçların 2 Aralık 2007 ile 1 Aralık 2013 tarihleri arasında üretilmiş olması gerekmektedir.

Kia ve Hyundai marka modelleri için yapılan geri çağrının sebepleri fren sisteminde meydana gelen problemlerdir. Hyundai marka modellerde fren sisteminde bulunan sıvıyı tespit eden sistemde hata olduğu görülmüştür. Aynı şekilde Kia markasında da fren sisteminde hata tespit edilmiştir. Geri çağrı kapsamında bulunan araçlara ücretsiz olarak hizmet verilecek olup problem tamamen ortadan kaldırılacaktır.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın