Dizel ve Benzinli Arasındaki Fark

dizel-vs-benzin

Dizel ve benzin motoru arasında ne fark vardır?

Otomobil sektöründe firmalar ürettikleri araçların birçoğunda farklı motor seçenekleri koymaktadır. Bu sayede kişiler istekleri doğrultusunda aynı model aracın hem benzinli hemde dizel versiyonunu satın alabilmektedirler. Ozellikle ülkemiz genelinde birçok kişinin LPG’li araçları tercih ettiği görülüyor. Fakat uzmanlara göre araçlara sonradan takılan LPG sistemlerinden dolayı araçlarda hem performans düşüklüğü yaşanmakta hemde araç daha erken yıpranmaktadır.

Günümüzde araba almak isteyenlerin genellikle ikileminde kaldıkları dikkatlerden kaçmamaktadır. Bu konuda karar vermeden önce ilk olarak kişilerin günlük kullanım kilometrelerine bakmaları gerekyor. Dizel araba seçimini özellikle sürekli araçlarını kullanmak zorunda olanların tercih etmesi gerektiği bilinmektedir.

konusunda tasarruf edilmesi için uzun yol kullanımı gerekmektedir. Yakıt tüketiminin yanı sıra dizel araçların bakım masraflarıda benzinli araçlara göre daha fazladır. Tüm bu sebeplerden dolayı kişilerin kullanım amaçlarına ve sıklıklarına göre seçim yapmaları tavsiye edilmektedir. Ayrıca günümüz akar yakıt fiyatlarına bakıldığında dizel ve nın birbirlerine oldukça yaklaştığı da görülmektedir.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın