Boya Yapılmadan Göçük Düzeltme

 

boyaya gerek olmadan vakumlama

Araçların kaportalarında meydana gelen hasarları düzeltmek için uygulanabilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Uygulanacak olan yöntemi belirlemede ilk olarak meydana gelen hasarın fiziksel özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Yeni geliştirilen teknikte hasar onarımı gerçekleştirildikten sonra her hangi bir şekilde boyama işlemine gerek duyulmamaktadır. Bilindiği üzere sonradan yapılan boyama işlemlerinde aracın orijinal renk tonu tutturulamamaktadır.

de boyama işlemine gerek duyulmaması için hasarın oluşma sırasında boyada her hangi bir bozulmamanın olmaması gerekir. Uygulamada göçüğün oluştuğu bölümün arkasına girebilen ekipmanlar kullanılmaktadır. Göçüğün arkasına ulaştıktan sonra ittirme işlemiyle düzeltme işlemi yapılmaktadır.

işleminden sonra dış yüzeyde meydana gelen pürüzlerin düzeltilmesi için ise plastik kalemle çekiçleme yapılmaktadır. Daha temiz bir görüntü sağlamak için ise son olarak pasta cila işleminin yaptırılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca göçüğün bulunduğu kısma arkadan ulaşılamadığı durumlarda hasarın düzeltilebilmesi için vakum cihazı kullanılır. Vakumlama işleminde de dış yüzeyin boyasına her hangi bir şekilde zarar verilmemektedir.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın