Açılıp Kapanan Plakalar

acilir-kapanir-plakalik

Trafikte kurallara uymayan ve bunun sonucunda da felaketlere yol açabilen sürücülere ceza kesilmeye devam edilmektedir. Zamanla trafikte kurallara uymayanlara verilen cezalarda ağırlaştırmalar yapılmaktadır. Fakat bu cezaların caydırıcı olması beklenirken durumun daha da kötüye gittiği görülüyor.

Ceza Ödememek İçin Teknoloji Geliştiriyorlar

Trafik kontrollerinde ortaya çıkan teknolojik cihazlar sayesinde araçlar ceza yemekten kurtulmayı amaçladıkları görülmektedir. Özellikle radar kontrollerini tespit edebilen cihazlar büyük bir şaşkınlık yaratıyor.

Son olarak ise özellikle köprü ve otoban geçişlerinde kameraları aldatmak için kullanıldığı görülmüştür. Bu sistemler sayesinde sürücüler tek bir tuşla plakalarını değiştirebilmektedirler. mek için başvurulan bu yöntem polislerin dikkatinden kaçmamaktadır. Tespit edilen araçlar direk olarak trafikten men edilmekte ve ceza uygulanıyor.

Katlanır Plaka Kullananlar Dolandırıcı Sayılacak

Geçtiğimiz günlerde bu sisteme sahip araç tespit edildikten sonra polis tarafından yakalandıktan sonra araç sahibi hakkında dolandırıcılık üzerinden işlem yapıldı. Tüm bu sebeplerden dolayı bu tarz kuralsızlıklardan uzak durmak ve kullananları da trafik güvenliği için ihbar edilmesi tavsiye edilmektedir.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın