2015 Opel Corsa Teknik İncelemesi ve Fiyatı

2015 yılında da Opel markası Corsa modelini üretmeye devam ediyor. Markanın en çok tutulan modelleri arasında yer alan Corsa yeni yüzüyle otomobil severlerin karşısına çıkıyor. Otomobil severlerin beklentilerine göre yeniden şekillendirilen model çok daha modern bir görünüme kavuşmuştur.

Son zamanlarda markaların motor hacimlerini küçülterek hem yakıt hem de vergi konusunda avantaj sağlamaya çalıştıkları görülüyor. Bu yazımızda da modelinin teknik detayları yer almaktadır.

1 litre hacminde yeni motor teknolojisiyle Opel Corsa modelinde 170 Nm tork üretilirken 115 beygir de güç elde ediliyor. Küçültülen motor hacmine rağmen güç konusunda her hangi bir kayıp yaşamayan Corsa yeni modeliyle 1.0 motor seçeneğinde 195 kilometre hıza çıkabilirken sıfırdan 100 km hıza da sadece 10.3 saniyede erişebiliyor. Aracın 6 ileri şanzımana sahip olması da hızlanma konusunda büyük bir avantaj sağlamaktadır.

2015 Corsa 1.0 Yakıt Tüketimi

Hem şehir içi hem de şehir dışı kullanımlarda rahatlıkla tercih edilebilen modelin fabrika verilerindeki tüketim değerleri şu şekildedir;

Şehiriçi: 6.1 litre
Şehir Dışı: 4.3 litre

Kullanım şekline göre belirtilen değerlerin üstünde tüketim değerleri ortaya çıkabilir.

2015 model opel corsa yakıtı

2015 model opel corsa yakıtı

ise 53.120 TL’dir.

 

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın