2015 Ford Focus RS Teknik İncelemesi

ford-focus-rs-yakit-tuketimi

Otomobil dünyasını yakından takip edenlerin çok daha iyi bileceği üzere Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında Ford tarafından YeniFocus RS modelinin tanıtımı yapılmıştı.

Performans ve hız tutkunlarının büyük bir merakla beklediği aracın özellikle drift konusunda bir uzman olacağını söyleyebiliriz. Focus RS modeliyle birlikte sunulacak olan Drift moduyla birlikte motordan elde edilen gücün büyük bir bölümü tek tekere aktarılmakta ve böylelikle güvenli bir şekilde drift yapılması sağlanmaktadır. Gücün 4 tekere de iletildiği modelde 4 silindirli ve 2.3 litre hacme sahip benzinli motor bulunuyor.

6 ileri manuel şanzımanla satışa sunulması beklenen modelin motorundan 320 HP güç elde edilebiliyor. Güvenli bir sürüş için Ford Focus RS’de tork ve kalkış kontrolü sistemleri yer almaktadır.

ford-focus-rs-maksimum-hiz

Sportif süspansiyon, alaşım jantlar, çift egzoz çıkışı gibi donanımlar da aracın tam olarak performansa dönük olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Fabrika verilerinde aracın 0’dan 100 kilometre hıza sadece 5 saniye ulaşabildiği belirtiliyor.

Tüm teknik özellikleri kesinleşen Yeni Ford Focus RS modelinin net çıkış tarihiyle birlikte satış fiyatı da gizliliğini korumaktadır. Yakın bir zaman içerisinde bunların da Ford tarafından açıklanması bekleniyor.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın