2014 Yılında En Çok Satış Yapan Markalar

2014 Yılında En Çok Satış Yapan Markalar

Türkiye genelinde 2014 yılı genelinde yapılan toplam satışlara bakıldığında bir yıl önceki satışlara göre büyük bir azalma meydana geldiği gözlerden kaçmıyor. 2014 yılında yapılan toplam araç satışı 767.681 şeklinde açıklanmıştır. Bu rakama göre hesaplama yapıldığında azalma oranının yüzde 10,04 olduğu söylenebilir.

listesi yeni araba almak veya araçlarını değiştirmek isteyenler için bir rehber özelliği taşımaktadır. Ülkemizde geçtiğimiz yıl 108.647 adetlik satışıyla birinci sırayı Volkswagen aldı. Alman otomobil devinin ülkemizde oldukça tutulduğu zaten herkes tarafından da bilinmektedir. İkinci sırada konforun ve ekonominin birleştiricisi olma özelliğini taşıyan Renault yer almaktadır. satışlarında 98.743 sayısını yakalamıştır.

Gelenek bozulmayarak Fiat markası yeniden ilk üçte yerini almayı başarmaktadır. Ardından gelen ve 4. Sırada yerini alan otomobil markası ise Ford’dur. İlk beşin son markası ise son zamanlarda ülkemize yaptığı yatırımlarla dikkat çekmeyi başaran Hyundai markasıdır. İlk beş marka bu şekilde karşımıza çıkarken listenin devamında ise altıncı Opel, yedinci Toyota, sekizinci Dacia, dokuzuncu Mercedes-Benz ve son onuncu sırada BMW yer almaktadır.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın